پروژه طراحی ارتباط بی سیم بین کامپیوتر آنبورد ute و بی سیم اپراتور

پروژه طراحی ارتباط بی سیم بین کامپیوتر آنبورد ute و بی سیم اپراتور پروژه طراحی ارتباط بی سیم بین کامپیوتر آنبورد ute و بی سیم اپراتور

دسته : ویژوال بیسیک

فرمت فایل : word

حجم فایل : 912 KB

تعداد صفحات : 143

بازدیدها : 601

برچسبها : ارتباط بی سیم کامپیوتر آنبورد

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق طراحی و پیاده سازی نرم افزار شبیه ساز عملكرد تراكتور با ویژوال بیسیك با هدف توسعه Package ارتباطی بی سیم برای ارتباط بین کامپیوتر آنبورد ute و کامپیوتر اپراتور

بخشهایی از متن تحقیق دانلودی

خلاصه :

این تز یک قسمت از پروژه HSV در مرکز استرالیایی برای زمینه رباتیک در دانشگاه سیدنی است . هدف توسعه Package ارتباطی بی سیم برای ارتباط بین کامپیوتر آن بورد ute و کامپیوتر اپراتور است . اول از همه حسگرها و محرک ها مطالعه و بحث شدند و همه داده های مهم که اپراتور ممکن است به آن علاقه داشته باشد تحلیل و معین شده اند. سیستم ارتباطی بی سیم سپس انتخاب و گسترش یافت. باند استفاده شده 2.4 GHz بود و سیستم IEEE802.llb بوسیله ارتباط پیک توپیک کامپیوترها استفاده می شود . Package سخت افزاری بی سیم به دفت انتخاب شده مانند : آنتن ute ، آنتن اپراتور کارت اینترنتی ارتباطی بی سیم و مبدل اینترنتی . کتابخانه ارتباطی استفاده شده کتابخانه msg-Bus بود . جایی که ارتباط به آسانی فعال می شود تا پیام ها در یک زمان فرستاده شوند .دو نرم افزار اصلی توسعه یافت . اولین نرم افزار توسعه یافته برای ute تمام دیتای حسگرها را ز حافظه تقسیم شده هسته اصلی می خواند و آن را به کامپیوتر اپراتوری می فرستد . نرم افزار دوم ، نرم افزار اپراتور با ute ارتباط می یابد و دیتای مخصوصی رامی خواهد و آن را در فایلهای متنی ذخیره می کند . سرانجام ، روالهای مطمئن برای هر کس طرح ریزی شده که ute برای مردم توسعه یافته استفاده کند و هر بخش از آزمایش انجام شده در هر زمان را دنبال کند .

هدف پایان نامه طراحی و ساخت یک بسته ارتباطی بی سیم است که برای شبکه بندی کامپیوتر آنبورد ute با کامپیوتر بی سیم اپراتور ، جایی که دستورات، پیغامها و دیتای حسگر می تواند از یک کامپیوتر به دیگری انتقال یابد می باشد . تشخیص نهایی این است که نرم افزارباید یک ارتباط شبکه ای بین دو کامپیوتر برقرار کند . جایی که اپراتور بعضی دستورات را به کامپیوتر ute می فرستد تا بخواهد بعضی از دیتای حسگرها یا همه دیتای حسگر را به او بفرستد و ثوابت کنترلی را برای مدلهایی مانند نقاط شروع Kp و Ki و Kd .. داده باید روی کامپیوتر اپراتور ، هر حسگر یا هر تقسیم در فایل txt خودش ذخیره شود .

هر فایل باید با عضی خصوصیات درباره آنچه دیتاست ، داده و زمان برای مجموعه داده شروع می شود و با داده و زمان پایان مجموعه داده تمام می شود. هر حسگر زمان خودش را برای تخصیص دارد ، همه آن بستگی به زمانی که هر حسگر به روز رسانی می شود دارد .

حسگرهای HSV

یک مجموعه از حسگرها برای استفاه بر روی "Ute" وجود دارد که ترکیب بندی ها و راه های انتخاب محیطی و محل بالقوه آنها را فراهم کرده اند. در بخش بعدی این فصل حسگرهای بکار رفته در Ute فهرست و شرح داده می شود.

ساختارهای اطلاعات منتقل شده بصورت بی سیم که توسط هر حسگر تولید می شود نیز با شرح مختصری ارائه می شوند.1.3.1 واحد Gps دیفرانسیل سیستم موقعیت جهانی یا Gps واحدی است که می تواند اطلاعات سرعت و موقعیت را فراهم کند. با استفاده از یک سری ماهواره در حال گردش دور زمینی، در مدارهای معلوم، واحد می تواند تعیین کند که درکجا و با چه جهتی واحد در حال حرکت است. سیستم روی HSV موسوم به یک Gps دیفرانسیل است که دقت بالاتر را به اطلاعات دریافت شده تبدیل می نماید. یک ایستگاه پایه در یک محل جغرافیایی معلوم بر پا می شود و اطلاعات دریافتی Gps در این محل را جمع می کند و یک برآورد خطای Gps می تواند صورت گیرد. این خطا سپس، از طریق ویدئو به کامپیوتر ( رایانه) HSV فرستاده می شود که بعداً خطای برآورد شده از اطلاعات Gps جمع آوری شده از واحد Gps واقع بر روی آن، حذف می نماید. اطلاعات جمع آوری شده از چنین سیستمی یک موقعیت جهانی در شمال، شرق، و پایین ( ارتفاع عمودی) و سرعت های واحد در این فریم ها را فراهم می کند.

نتیجه گیری

طراحی بسته ارتباطات بدون سیم و اجرای آن در این نظریه بحث گردید . اولین قسمت عبارت اند از انتخاب اطلاعات خاص مورد نیاز از حافظه به اشتراک گذارده شده می باشد . هر حسگر دارای ساختار اطلاعات خودش است و با مقیاس های زمان متقاوت روز آمد می شود . سخت افزار برای این کاربرد خاص انتخاب شد .

نرم افزار با استفاده از کتابخانه "msg-bus" درC++ نوشته شد در جایی که نرم افزار به دو بخش تقسیم گردید : یکی برای ute و دیگری برای اپراتور است .

تحقیق و کار بعدی : همان سیستم می تواند در موارد بسیاری بکار برده شود . با این حال تنظیم بعضی از موارد آینده امکان پذیر و مناسب است :

- اجرای یکسان ولی بجای بی سیم می توان از کابل برای شبکه سازی استفاده کرد .

- اپراتور می تواند برای حافظه به اشتراک گذارده شده بدینوسیله در جایی که تمام اطلاعات ute کلی بتواند تغییر داده شود از قبیل Kp و Ki و Kd

- فرمان ها می توانند با استفاده از نرم افزار آشکارسازی صدابرای عملیات و انتخاب های حالت آشکار شوند .

- آنتن ها برای پوشش ناحیه بیشتر بزرگتر هستند .

- اطلاعات می تواند در داخل یک پایگاه داده نوشته شود و بنابراین فقط یک فایل با جداول مختلف برای مجموعه متفاوت اطلاعات خواهیم داشت .

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید