پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین
رشته تحصیلی : معماری

فرمت فایل : pptx

تعداد صفحات : 21

حجم فایل (به کیلوبایت) : 417

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 4500 تومان

خرید و دانلود

پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

دانلود پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

این پاورپوینت در 21 اسلاید می باشد.

گزیده ای از مطالب اسلاید ها : 


}3000 سال پیش جنگجویان و كارگران چینی آجرها و سنگها را در مسیرهای پر فراز و نشیب بر روی هم گذاشتند تا با ساخت سمبلی شكوهمند از اقتدار و درایت خود ، طولانی ترین بنای افقی جهان را به نام خود ثبت كنند. }دیوار دفاعی چین كه 7000 كیلومتر از نقشه جغرافیایی كنونی كشور چین را اشغال كرده است ، روزگاری 50000 كیلومتر طول داشت، كه معادل گردش به دور زمین بود !!

}طراحی این برج از طبیعت اقتباس شده است، به طوریکه ساختار باریک اما مقاوم مثل استخوانهای پرندگان، انعطاف پذیری درختان و عمقی مثل ریشه گیاهان از ویژگیهای مهم این برج است. }در صورتی که این برج ساخته شود، 50 درصد آن منزل مسکونی و 50 درصد دیگر آن یک هتل با گنجایش 100 هزار نفر خواهد شد. زیربنای برج سفید شانگهای دو میلیون متر مربع است. } }براساس گزارش روزنامه اسپانیایی "ال پائیس"، یکی از طراحان شهری اسپانیایی درخصوص این برج عظیم که می تواند یک شهر عمودی برفراز آسمان باشد، گفت:" هیچ ساختمانی هرگز نمی تواند جای یک شهر را بگیرد. ما نباید فضاهای عمومی، خیابان ها و میادین شهری خود را از بین ببریم."

}شاید نخستین دلیل ساخت این آسمانخراش كه تحقیق و پژوهش درباره آن از سال 1992 شروع شده است ، حل مشكل اسكان در شانگهای ، یكی از پرجمعیت ترین شهرهای پرجمعیت ترین كشور دنیا، چین ، بوده است؛ چراكه طراحان شهری اعتقاد دارند با توجه به روند رشد جمعیت و اینكه جمعیت جهان طی 50 سال آینده بالغ بر 12 میلیارد نفر خواهد شد، برنامه ریزی جدید و قوانین نوینی لازم است تا اتلاف نامعقول انرژی و تاراج محیط زیست كنترل شود. }بی شك 12 میلیارد نفر نمی توانند در جامعه ای كه بر اساس قوانین و ارتباطاتی كه برای یك صدم همان مقدار جمعیت برنامه ریزی شده است زندگی كنند.

}پیچ خوردگی غشاء باعث بالا رفتن استحكام مجموعه و همچنین قابلیت انعطاف در برابر بار غیرمتمركز و بی نظم فشار باد می شود. }یكی از مشكلات دائمی برج های بلند، آتش سوزی هایی است كه خانه و محل آسایش ساكنین را به جهنمی تبدیل می كند؛ حتی تصور این فاجعه كه 100000 نفر داخل تله ای آتشین در حال خفگی هستند ، غیرقابل تحمل است .  سرورا و پیوز پاسخ این مشکل را نیز در طبیعت یافته اند. }حلقه های متحدالمرکز داخل درخت ها که آوندها در درون آن جای دارند , مانند لایه های هوا باعث خفگی آتش و مانع گسترش آن می شوند. }برج بیونیک نیز از  همسایگی عمودی تشکیل شده است که مانند این حلقه های متحدالمرکز عمل می کنند و در حقیقت مانند تشک های هوایی هستند که آتش وارد آنها نمی شود و خروج از بنا را برای ساکنین میسر می کند. }تهویه برج بیونیک با الهام از آشیانه پرندگان صورت می گیرد؛ پوسته خارجی این برج همانند این آشیانه ها در عین استحکام متخلخل است. این پوسته اجازه می دهد نور و هوا به صورت کنترل شده داخل فضا شوند و یک سیستم تهویه مطبوع طبیعی در فضای داخلی بوجود آید. }این سیستم اجازه می دهد با وجود امکان پذیر نبودن باز کردن پنجره ها به دلیل وجود بازشو هایی در پوسته آلومینیومی خارجی بنا , هوای تازه وارد فضا شود. }تمامی این موارد تعادل شگرفی بین برج بیونیک و طبیعت ایجاد می کند.