امروز: چهارشنبه 29 شهریور 1396
دسته بندي محصولات
عضويت و ورود کاربران
لينک دوستان
بلوک کد اختصاصي
خريد لباس زنانه

پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین دسته: معماری
بازديد: 85 بار
فرمت فايل: pptx
حجم فايل: 417 کیلوبایت
تعداد صفحات فايل: 21

پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

قيمت فايل فقط 4,500 تومان

خريد

پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

دانلود پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

این پاورپوینت در 21 اسلاید می باشد.

گزیده ای از مطالب اسلاید ها : 


}3000 سال پیش جنگجویان و كارگران چینی آجرها و سنگها را در مسیرهای پر فراز و نشیب بر روی هم گذاشتند تا با ساخت سمبلی شكوهمند از اقتدار و درایت خود ، طولانی ترین بنای افقی جهان را به نام خود ثبت كنند. }دیوار دفاعی چین كه 7000 كیلومتر از نقشه جغرافیایی كنونی كشور چین را اشغال كرده است ، روزگاری 50000 كیلومتر طول داشت، كه معادل گردش به دور زمین بود !!

}طراحی این برج از طبیعت اقتباس شده است، به طوریکه ساختار باریک اما مقاوم مثل استخوانهای پرندگان، انعطاف پذیری درختان و عمقی مثل ریشه گیاهان از ویژگیهای مهم این برج است. }در صورتی که این برج ساخته شود، 50 درصد آن منزل مسکونی و 50 درصد دیگر آن یک هتل با گنجایش 100 هزار نفر خواهد شد. زیربنای برج سفید شانگهای دو میلیون متر مربع است. } }براساس گزارش روزنامه اسپانیایی "ال پائیس"، یکی از طراحان شهری اسپانیایی درخصوص این برج عظیم که می تواند یک شهر عمودی برفراز آسمان باشد، گفت:" هیچ ساختمانی هرگز نمی تواند جای یک شهر را بگیرد. ما نباید فضاهای عمومی، خیابان ها و میادین شهری خود را از بین ببریم."

}شاید نخستین دلیل ساخت این آسمانخراش كه تحقیق و پژوهش درباره آن از سال 1992 شروع شده است ، حل مشكل اسكان در شانگهای ، یكی از پرجمعیت ترین شهرهای پرجمعیت ترین كشور دنیا، چین ، بوده است؛ چراكه طراحان شهری اعتقاد دارند با توجه به روند رشد جمعیت و اینكه جمعیت جهان طی 50 سال آینده بالغ بر 12 میلیارد نفر خواهد شد، برنامه ریزی جدید و قوانین نوینی لازم است تا اتلاف نامعقول انرژی و تاراج محیط زیست كنترل شود. }بی شك 12 میلیارد نفر نمی توانند در جامعه ای كه بر اساس قوانین و ارتباطاتی كه برای یك صدم همان مقدار جمعیت برنامه ریزی شده است زندگی كنند.

}پیچ خوردگی غشاء باعث بالا رفتن استحكام مجموعه و همچنین قابلیت انعطاف در برابر بار غیرمتمركز و بی نظم فشار باد می شود. }یكی از مشكلات دائمی برج های بلند، آتش سوزی هایی است كه خانه و محل آسایش ساكنین را به جهنمی تبدیل می كند؛ حتی تصور این فاجعه كه 100000 نفر داخل تله ای آتشین در حال خفگی هستند ، غیرقابل تحمل است .  سرورا و پیوز پاسخ این مشکل را نیز در طبیعت یافته اند. }حلقه های متحدالمرکز داخل درخت ها که آوندها در درون آن جای دارند , مانند لایه های هوا باعث خفگی آتش و مانع گسترش آن می شوند. }برج بیونیک نیز از  همسایگی عمودی تشکیل شده است که مانند این حلقه های متحدالمرکز عمل می کنند و در حقیقت مانند تشک های هوایی هستند که آتش وارد آنها نمی شود و خروج از بنا را برای ساکنین میسر می کند. }تهویه برج بیونیک با الهام از آشیانه پرندگان صورت می گیرد؛ پوسته خارجی این برج همانند این آشیانه ها در عین استحکام متخلخل است. این پوسته اجازه می دهد نور و هوا به صورت کنترل شده داخل فضا شوند و یک سیستم تهویه مطبوع طبیعی در فضای داخلی بوجود آید. }این سیستم اجازه می دهد با وجود امکان پذیر نبودن باز کردن پنجره ها به دلیل وجود بازشو هایی در پوسته آلومینیومی خارجی بنا , هوای تازه وارد فضا شود. }تمامی این موارد تعادل شگرفی بین برج بیونیک و طبیعت ایجاد می کند.

قيمت فايل فقط 4,500 تومان

خريد

برچسب ها : پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین , پاورپوینت برج بیونیک شانگهای چین

نظرات کاربران در مورد اين کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر